1 2 3 4 5 6

PIELGRZYMKA WŁOCHY-SYCYLIA Nowość!

 

 PIELGRZYMKA WŁOCHY-SYCYLIA Nowość!

 

PIELGRZYMKA

 

WŁOCHY-SYCYLIA

 

Kod imprezy:  SCWP                                                                                    Termin : do uzgodnienia

 

 

Program ramowy:

 

1.dzień [ok. 1100 km]

 

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych.  Przejazd przez Słowację  i Austrię do Włoch z dłuższą przerwą , z możliwością spożycia ciepłego posiłku. Nocleg w hotelu we Włoszech w okolicy Wenecja-Padwa.

 

 

2.dzień [ok. 670 km]

 

Śniadanie w hotelu. Przejazd autostradą wzdłuż wybrzeża adriatyckiego do Loreto- Bazylika Matki Boskiej Loretańskiej ( msza św. i zwiedzanie) oraz Polski Cmentarz Wojenny. Dalsza podróż Autostradą Adriatycką. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

 

 

3.dzień [ok. 50 km]

 

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio oraz msza św. Przejazd do Monte San Angelo- nawiedzenie sanktuarium. Powrót do San Giovanni Rotondo. Odpoczynek. Kolacja. Wieczorny Różaniec w sanktuarium. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

 

 

4 dzień [ok. 640 km]

 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Paola- wizyta w pięknym Sanktuarium św. Franciszka z Paoli, położonym w wąwozie. Przejazd nad Cieśninę Messyńską i krótka przeprawa promowa na Sycylię. Kolacja i nocleg w hotelu, w którym przewidziany jest 3-dobowy pobyt na Sycylii. 

 

 

5 dzień [ok. 250 km]

 

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Syrakuz – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem polskojęzycznym Parku Archeologicznego Neapolis, wpisanego na listę UNESCO( Teatr Grecki, kamieniołomy z Uchem Dionizjosa, Ołtarz Hieroma II, Amfiteatr Rzymski ) oraz wizyta w Katedrze z relikwią św. Łucji, patronki miasta. Spacer po Starówce historycznego miasta. Powrót do hotelu. Wypoczynek. Kolacja i nocleg.

 

 

6 dzień [ok. 150 km]

 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka z lokalnym przewodnikiem polskojęzycznym.          . Przejazd do Katani- Plac Kadedralny-nawiedzenie Katedry św. Agaty. Wyjazd autokarem do Rifugio Sapienza na zboczu Etny ( 1.910 m.n.p.m.). Przejazd do Taorminy- zwiedzanie Teatru Antycznego z zachwycającym widokiem na Etnę i wybrzeże morskie, spacer zabytkową promenadą Corso Umberto I oraz czas wolny na konieczną w tej scenerii kawę , relaks i zakupy pamiątek. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.                                                                                      

7 dzień [ok.250 km]

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Monreale – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem polskojezycznym Katedry Santa Maria Nuova (zabytek UNESCO), a następnie dojazd do pobliskiego Palermo i dalsze zwiedzanie z przewodnikiem: Katakumby Kapucynów, dawna dzielnica arabska (dziś największy targ), Katedra (zabytek UNESCO), Plac Bellini (zabytek UNESCO), Plac Pretoria ze słynną Fontanną Wstydu, Plac Quatro Canti z barokowymi fontannami, Opera i Teatro Massimo ( z zewnątrz).

Wyjazd na Monte Pellegrino z Sanktuarium św. Rozalii. Czas wolny na odpoczynek, posiłek, kawę, pyszne lody, itp. Póżnym wieczorem zaokrętowanie na prom GRIMALDI . Wypłynięcie promu o godz. 23.30. Nocleg na promie w kabinach.

 

 

8 dzień [80 km]

 

Śniadanie na promie. Wypoczynek na promie. Możliwość skorzystania z lunchu na promie za odpłatnością. Przybicie promu do Livorno o godz. 18.30. Dojazd na kolację i nocleg do hotelu.

 

 

9 dzień [530 km]

 

Przejazd do Padwy- Bazylika św. Antoniego i spacer po mieście do Sanktuarium św. Leopolda. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 

 

10 dzień [870 km]

 

Śniadanie w hotelu. Podróż powrotna przez Austrię i Czechy. Przyjazd na miejsce w godzinach późnowieczornych.

 

 

Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi i zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),
 • opieka licencjonowanego pilota,

 • 8 x nocleg w hotelach 3*** we Włoszech , pokoje 2-os z łazienkami,

 • 1 x nocleg na promie Palermo-Livorno, kabiny dla 2 osób, wewnętrzne z łazienkami, 

 • 8 x śniadanie kontynentalne, włoskie, wzmocnione porcją wędliny/sera,

 • 1 x śniadanie „special-plus” na promie Palermo-Livorno ( kanapki z masłem i dżemem,  porcja wędlin i sera, 2 jajka na twardo lub jajecznica, kawa lub herbata, sok owocowy),

 • 7 x obiadokolacje w hotelach, napoje na zamówienie u kelnera, dodatkowo płatne,

 • prom Palermo-Livorno, autokar + uczestnicy wraz z opłatami portowymi,

 • przeprawa promowa na Sycylię Villa San Giovanni- Messina, autokar + uczestnicy,

 • opłaty za wjazd turystyczny do miast włoskich,

 • opłaty „city tax” w hotelach,

 • wypożyczenie zestawów słuchawkowych „Tour-guide” na cały czas wycieczki,

 • ubezpieczenie KL ( z uwzględnieniem chorób przewlekłych) + NNW+ bagaż,

 • podatek VAT,

 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

 

 

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...