1 2 3 4 5 6

PIELGRZYMKA SERBIA-BOŚNIA Nowość!

 PIELGRZYMKA SERBIA-BOŚNIA  Nowość!

Kod imprezy:   SRWP                                                                      Termin : do uzgodnienia


PIELGRZYMKA „SERBIA-BOŚNIA”


Program ramowy:


1.dzień (sobota) [ok. 700 km]

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Barwinka i dalej przez Słowację i Węgry, po drodze dłuższa przerwa z możliwoscią spożycia obiadu. Po przekroczeniu granicy serbskiej kolacja w restauracji regionalnej. Dojazd do pobliskiej Suboticy, serbskiej stolicy secesji. Spacer po jednym z najładniejszych zespołów miejskich w Serbii ( Ratusz, Pałac Reichla, synagoga oraz secesyjne kamienice). Przejazd na nocleg do hotelu w Novi Sad.


2.dzień (niedziela) [ok. 380 km]

Śniadanie. Przejazd do pobliskiej Sremski Karlovci, jednego z najpiękniejszych serbskich miasteczek, w którym zachowało się szereg barokowych budowli- spacer po zabytkowym centrum ( gimnazjum z 18 w. stylizowane na monaster, ratusz, cerkiew katedralna św. Mikołaja z cudowną ikoną Bogurodzicy z 14 w., Fontanna Cztery Lwy). Przejazd do Belgradu- krótkie zwiedzanie stolicy Serbii: Twierdza i park Kalemegdan,  Ulica Księcia Michała- jedna z najpiękniejszych ulic belgradzkich z perełkami architektury neorenesansu, Plac Republiki z pomnikiem Obrenovicia. Dojazd do hotelu na kolację i nocleg.


3.dzień (poniedziałek) [ok.220 km]

Śniadanie. Przejazd Magistralą Ibarską do Studenicy- zwiedzanie monastyru, który był najważniejszym centrum życia duchowego i kulturalnego w średniowiecznej Serbii, w którym spoczywają członkowie dynastii królewskiej Nemanjiciów. Przejazd do Sjenicy- rejs po kanionie rzeki Uvac, wijącej się pomiędzy zboczami górskimi na kształt węża ( jedna z największych atrakcji turystycznych Serbii). Wyjazd lokalnymi busikami na punkt widokowy Modlitwa, skąd jest przepiękny widok na Jezioro Slenickie ( droga prowadzi do miejsca, skąd wspaniale widać meandry rzeki Uvac, którymi dopiero co płynęliśmy.  Przejazd na kolację i nocleg w hotelu.


4.dzień (wtorek) [ok. 160 km]

Śniadanie. Przejazd do Zlatiboru- wizyta w wiosce- skansenie Sirogojno. Przejazd do Mokrej Gory -wizyta w Drewngrad, słynnej wiosce znanego reżysera filmowego Kosturicy.

Kolacja i nocleg w hotelu na stacji kolei wąskotorowej w Mokra Gora.


5. dzień  (środa) [ok. 150 km]

Śniadanie. Emocjonujący przejazd kolejką wąskotorową Sarganska Osmica, arcydzieło myśli technicznej z lat 1921-25, poprowadzoną po zboczach górskich przez 22 tunele i 5 mostów, na odcinku 13,5 km pokonującą różnicę wysokości 450 m. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Krótki postój w Visegrad na oglądnięcie słynnego Mostu Mehmeda Pasy Sokolovica, znanego z powieści Ivo Andica „Most na Drinie”. Przejazd do stolicy kraju, Sarajewa- zwiedzanie zabytkowego centrum z lokalnym przewodnikiem: Bascarsija- historyczne i kulturalne centrum Sarajewa, pełne najcenniejszych zabytków, sklepów, straganów i knajpek: kryty bazar Brusa Bezistan, stara cerkiew prawosławna, Meczet Gazi Husrevbega, Medresa Gazi Husrev-bega, Sahat Kula- 30 m. wieża zegarowa do pokazywania czasu liczonego od zachodu słońca, Bulwar Obala Bana Kulina-miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Kolacja i nocleg w Sarajewie.


6.dzień (czwartek) [ok.160 km]

Śniadanie. Przejazd z Sarajewa do Mostaru- zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasta-perełki ze słynnym Mostem nad Neretvą. Przejazd do pobliskiego Medjugorje. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wieczorem Różaniec, Msza św., Koronka Pokoju.

7.dzień (piątek) [bez przejazdów]

Śniadanie. Cały dzień pobytu w Medjugorje – Droga Krzyżowa na górze Krizevac, wejscie na Górę Objawień. Wypoczynek i modlitwy w intencjach osobistych. Kolacja. Nocleg.


8.dzień (sobota) [ok. 540 km]

Śniadanie. Przejazd Autostradą Adriatycką i dalej do Plitvic - Zwiedzanie Plitvickiego Parku Narodowego z przepięknymi, kaskadowymi wodospadami, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Dojazd na kolację i nocleg w rejonie Zagrzebia.


9 dzień (niedziela) [ok. 700 km]

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną przez Węgry i Słowację do Polski. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornyc

Cena zawiera :

  • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),

  • opieka licencjonowanego pilota, udzielającego objaśnień,

  • 8 x nocleg w sprawdzonych hotelach standardu *** /**** , pokoje 2-os z łazienkami,

  • 8 x śniadanie , głównie w formie „stołu szwedzkiego”

  • 8 x obiadokolacja, napoje na zamówienie dodatkowo płatne

  • pakiet ubezpieczeniowy AXA  KL ( z uwzględnienie chorób przewlekłych) +NNW+ bagaż

  • wypożyczenie zestawów słuchawkowych Tour Guide na cały czas wycieczki

  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  • podatek VAT


Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...