1 2 3 4 5 6

Pielgrzymka śladami Św. Pawła: Grecja-Sycylia

Kod imprezy: GIWP

2

Program:

1 dzień
Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach rannych przez Czechy lub Słowację i dalej przez Węgry do Serbii. Kolacja i nocleg na terenie Serbii, w okolicy Nowego Sadu.

2 dzień
Msza Św. Śniadanie. Dalsza podróż przez Serbię i Bułgarię do Grecji. Kolacja i nocleg w rejonie Salonik.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Amfipolis - monumentalny lew Kawali, dalsza trasa do Filippi - pierwszego miasta Europy, gdzie Św. Paweł głosił Ewangelię (Teatr, Agora, Via Egnatia, ruiny bazylik, miejsce chrztu Lidii nad rzeczką Angista) - Msza Św. przy ołtarzu. Przejazd do Kavalii - dawne Neapolis, port ,gdzie wylądował i skąd rozpoczął swą misję w Europie Św. Paweł- piękna panorama portu. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Salonik - zwiedzanie miasta: bazyliki Agia Sofia i Św. Demetriusza, Rotunda, Łuk Galeniusza, Łażnie Tureckie (Haman), Msza Św. w kościele rzymskokatolickim. Czas wolny na Bazarze Tureckim. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Verii (starożytna Berea) - zwiedzanie bizantyjskich świątyń, pomnik Św. Pawła, Msza Św. Przejazd przez Wąwóz Tebi - nawiedzanie sanktuarium . Dojazd do słynnych Meteorów - zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kalambaki. Kolacja. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Delf - zwiedzanie ruin pogańskiego Sanktuarium Apollina oraz przejazd do pobliskiego Ossios Loukas - zwiedzanie klasztoru Św. Łukasza z pięknymi bizantyjskimi mozaikami z XI w. Msza Św. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Aten z miejscowym przewodnikiem (obowiązkowy). W programie m.in. Katolicka Katedra Św.Dionizego Areopagity- Msza Św., Akropol-Aeropag- miejsce gdzie nauczał Św. Paweł, Stadion Olimpijski, Parlament, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zachód słońca w Sunio. Wieczorem w Atenach na Place-folklor grecki. Kolacja. Nocleg w hotelu w Atenach.

8 dzień
Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Zwiedzanie na trasie Epidavros - teatr antyczny z wyjatkową akustyką, Nafplio - pierwsza stolica niepodległej Grecji, Mykeny - Grobowiec Agamemnona, Korynt - miejsce, gdzie nauczał Św. Paweł- Msza Św. polowa. Kanał Koryncki. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Czas na odpoczynek i plażowanie do godzin południowych. Msza Św. Przejazd do Patry. Degustacja miejscowych win. Zaokrętowanie na prom do Włoch. Wieczorem wypłynięcie promu i nocny rejs.

10 dzień
Rano przybicie promu do Bari. Przejazd z krótką przeprawą promową (20 min) przez Cieśninę Messyńską na Sycylię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Katanii. Kolacja. Nocleg.

11 dzień
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Sycylii na trasie: Etna - największy wulkan Europy, wyjazd na zbocza, Syrakuzy - Park Archeologiczny Neapolis (Teatr Grecki, Amfiteatr Rzymski, Kamieniołomy z Uchem Dionizjosa), słynna Bazylika Matki Boskiej Płaczącej (Msza Św.), Katania - drugie co do wielkosci miasto Sycylii, spacer po zabytkowym centrum. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

12 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Palermo - zwiedzanie miasta oraz wyjazd na górującą nad nim Monte Pellegrino. Nawiedzenie pięknie i niezwykle oryginalnie położonego, wykutego w skale Sanktuarium Św. Rozalii (Msza Św.). Czas na ostatnie zakupy w centrum handlowym. Nocny rejs promem do Civitavecchia (ok. 12 h).

13 dzień
Przybycie promu do Civitavecchia rano. Przejazd do Orvieto- zwiedzanie pieknie usytuowanego miasta z zabytkową katedrą z relikwiami Św.Korporau. Przejazd w okolice Padwy na kolację i nocleg.

14 dzień
Dalsza podróż przez Austrię i Czechy ( lub Słowację). Przyjazd do Polski w godzinach nocnych

Dla organizatora grupy, na 40 uczestników - 1 miejsce gratis.

Świadczenia:

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek, lodówka),
 • opieka licencjonowanego pilota, udzielającego podstawowych objaśnień, za wyjątkiem wnętrz obiektów,
 • pakiet ubezpieczeniowy w zakresie KL+NW+utrata bagażu+assistance,
 • przewodnicy miejscowi na zwiedzanie Salonik, Aten i Peloponezu,
 • 1 x nocleg w Serbii w Nowym Sadzie w hotelu***, pokoje 2 i 3-os. z WC/prysznic, ze śniadaniem i obiadokolacją bez napojów,
 • 7 x noclegi w Grecji w hotelach***, pokoje 2 i 3-os z WC/prysznic, ze śniadaniami i obiadokolacjami baz napojów,
 • 3 x noclegi we Włoszech w hotelu ***, pokoje 2 i 3-os. z WC/prysznic ze śniadaniami kontynentalnymi i obiadokolacjami bez napojów,
 • przeprawa promowa Patra - Bari, fotele lotnicze - na życzenie kabiny za dopłatą,
 • przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską,
 • przeprawa promowa Palermo- Civitavecchia, fotele lotnicze- na życzenie kabiny za dopłatą,
 • wszelkie opłaty za przejazd i wjazd wymagane w krajach tranzytowych i docelowych.

Wydatki uczestnika:

 • wstępy do zwiedzanych obiektów.

 

formularz

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...