1 2 3 4 5 6

AUSTRIA: ARLBERG-LECH-ZURS

 

  3a3b3c

Region narciarski ARLBERG położony na granicy dwóch landów Tyrolu i Vorarlbergu należy do najlepszych i najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich w całych Alpach. Sprawia to po pierwsze tradycja historyczna ( w St. Anton narodziła się w XIX  historia nowożytnego narciarstwa w Alpach, tu powstał pierwszy klub narciarski, tu odbyły się w 1903 r. pierwsze zawody narciarskie w Austrii, tu powstała pierwsza szkołą instruktorów narciarskich)

Po drugie region ten znany jest z największych opadów śniegu w całych Alpach (7 m w ciągu zimy), stąd sezon narciarski corocznie kończy się tu na początku maja. Kolejny atut to wspaniale przygotowane trasy narciarskie o łącznej długości 280 km , począwszy od pięknych, wielokilometrowych rodzinnych tras niebieskich po słynną czarną trasę Kandahar. Trasy osługiwane są przez 84 nowoczesne kolejki i wyciągi narciarskie, w tym przez futurystyczną kolejkę karuzelowo-gondolową Galzigbahn. Teren narciarski położony jest na wysokości 1300- 2800 m n.p.m. Wszystko to sprawia, że na tutejszych stokach można często spotkać znanych na świecie polityków, aktorów, a nawet koronowane głowy.

Nasza oferta pobytu to sprawdzony, skromny, lecz bardzo zadbany pensjonat prowadzony przez sympatyczną i b. życzliwą dla gości rodzinę. Odległość do pobliskiego Arlberg to zaledwie kilka kilometrów, co nie sprawia żadnego problemu, gdyż nasz autokar obsługuje dojazdy do stacji narciarskich podczas całego pobytu.


 

Propozycja programowo-cenowa dostępna na zamówienie na warunkach podanych tu

 

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...