1 2 3 4 5 6

Frombork-Krynica Morska

 

 

                                                                                             

 

Kod imprezy:  PLWA-1-18                                                          Termin : 27-29.04.2018

 Status sprzedaży :Impreza zakończona

FROMBORK-KRYNICA MORSKA

 

Można powiedzieć, że to już cykliczna wycieczka, która będzie prowadzona przez świetnego przewodnika, znawcę Warmii i Mazur, autora przewodników, p. Mariusza, który tym razem przygotował dla nas autorski program zwiedzania tego niezwykle ciekawego, północnego zakątka Polski. Warto odwiedzić Mierzeję Wiślaną, zanim stanie się wyspą po planowanym jej przekopie, warto poznać wspaniałe zabytki Fromborka, jak i inne proponowane atrakcyjne miejsca.

 

Program ramowy:

 

1.dzień

 

Wyjazd z Gorlic o godz. 5.00 ( Przystanek Międzynarodowy Promed, zatoka ul. Bardiowskiej),          z Tarnowa o godz. 6.15 ( Przystanek przy Al. Jana Pawła II , poniżej stacji paliw Grossar- przy przeciwnym pasie ruchu). Przejazd do Olsztyna-przerwa z możliwością spożycia posiłku. Spotkanie  z przewodnikiem lokalnym, który będzie nam towarzyszył w całym programie zwiedzania. Przejazd do Dobrego Miasta-Zobaczymy tam:
- pozostałości średniowiecznych fortyfikacji z Basztą Bocianią

- XlV-wieczną kolegiatę- drugi pod względem wielkości kościół Warmii

-średniowieczne zabudowania siedziby kapituły kolegiackiej (powstałej już w 1341 roku)- swoista twierdza przylegająca do kolegiaty.

Odbędziemy spacer uliczkami: historia miasta, lokacja,herb, XVll-w kościół sw Mikołaja-obecnie greckokatolicki, dawny schinklowski kościół ewangelicki- obecnie biblioteka.

Dojazd do Fromborka na kolację i nocleg.

 2.dzień

 Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę wg. programu:

 1. Rejs statkiem po Zalewie Wiślanym na trasie Frombork – Krynica Morska (1,5 godz.)

 2. Spacer do rezerwat ornitologicznego „Kąty Rybackie”

 Kąty Rybackie to jedna z największych kolonii lęgowych kormoranów w Europie. Liczba kormoranów, które tu  gniazdują stanowi prawie połowę wszystkich kormoranów w Polsce (nie ma większej kolonii lęgowej kormoranów czarnych w kraju, od tej w Kątach Rybackich). W 2006 roku naliczono ich tu 12000 par.( Prosimy wziąć ze sobą parasolki lub płaszcze ochronne).

 3. Dawny obóz koncentracyjny w Sztutowie

 Przez Stutthof do 1945 roku przeszło około 110 tysięcy więźniów takich narodowości jak Polacy, Czesi, Holendrzy, Norwegowie, Estończycy, Finowie, Żydzi , obywatele Stanów Zjednoczonych .

 4. Suchacz

 W Suchaczu stoi pomnik upamiętniający  jeden z największych sukcesów militarnych Polski odniesionych na wodzie. To na wodach Zalewu Wiślanego w czasie bitwy morskiej 15 września 1463 flota elbląsko-gdańska zadała druzgocącą klęskę statkom krzyżackim.
5.Dąb Bażyńskiego w Kadynach

 W Kadynach rośnie jedno z najstarszych drzew w Polsce. Jest to ponad 700-letni dąb szypułkowy – Dąb Bażyńskiego – ma ponad 10 m obwodu.

 6.Dawny folwark cesarza Wilhelma II w Kadynach

 Majątek w Kadynach stał się własnością ostatniego cesarza Niemiec, Wilhelma II, pod koniec XIX wieku. Urządził on tutaj wspaniałą letnią rezydencję. W Kadynach zachowało się wiele zabudowań gospodarczych dawnego majątku. W 1905 roku z polecenia cesarza zaczęła działać w Kadynach manufaktura ceramiczna, produkująca słynną na cały świat mojolikę kadyńską.

 7.Klasztor franciszkanów w Kadynach

 Położony jest na wzgórzu zwanym Górą Klasztorną, na skraju rezerwatu przyrody „Kadyński Las”. Do klasztoru wiedzie ścieżka poprzecinana głębokimi jarami. Niedaleko klasztoru znajduje się wieża widokowa, z której zobaczymy lasy Wysoczyzny Elbląskiej i Zalew Wiślany.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 3.dzień

 Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Fromborka ( Wzgórze Katedralne + koncert organowy)

 Katedra, Muzeum Kopernika, Dzwonnica Wieża Radziejowskiego, Szpital Św. Ducha

 Frombork to jedno z ważniejszych miast warmińskich – tutaj swoją siedzibę miała kapituła warmińska. Katedra fromborska to największy kościół Warmii – skarbiec jej historii. Tutaj znajduje się grób Mikołaja Kopernika oraz słynne organy.

 Dawny szpital Św. Ducha i przytułek dla ubogich założono w XV wieku. Wewnątrz oprócz  bardzo ciekawych wystaw poświęconych historii medycyny zobaczymy dawny piec hypokaustyczny oraz samą formę dawnego szpitala – jakże inną od naszych wyobrażeń.

 Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego

 Zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim

 Zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim nazywany Wawelem Północy to perła architektury gotyku północnej Polski. Na zamku rezydowali biskupi warmińscy. Obecnie na zamku znajduje się Muzeum Warmińskie prezentujące ekspozycje związane z historią i sztuką regionu. Szczególne wrażenie robi dziedziniec z arkadowymi, 2-kondygnacyjnymi krużgankami.

 Wyjazd w drogę powrotną przez Olsztyn- pożegnanie z przewodnikiem, (fakultatywnie możliwość organizacji obiadu). Przyjazd do Gorlic w godzinach nocnych.

 Cena wycieczki : 600 zł/os

 Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),

 • opieka licencjonowanego pilota,

 • 2 x nocleg w hotelu *** w , pokoje 2-os z łazienkami,

 • 2 x śniadanie „szwedzki stół”

 • 2 x obiadokolacja w hotelu

 • ubezpieczenie NNW ( następstwa nieszczęśliwych wypadków)

 • podatek VAT

 • Wydatki uczestnika:

  Opłaty wstępów oraz rejsu statkiem wraz z usługą lokalnych przewodników z wykorzystaniem najnowszego modelu zestawu słuchawkowego Tour Guide:

      85 zł/os – emeryci, renciści, uczniowie (obowiązuje posiadanie dokumentu)

    105 zł/os – pozostali uczestnicy.

  Uwaga:

 1. Część w/w kwoty  w wysokości 55 zł/os - jest obligatoryjna, niezależnie od udziału w programie zwiedzania

      2. Wycena opłat wstępów i rejsu oparta jest na cenach z 2017 roku i może ulec zmianie.

Zapisy i wpłaty:

  • Ze względu na  termin rezerwacji cieszącego się dużym powodzeniem hotelu, zapisy wraz     z zaliczką 180  zł/os przyjmujemy w terminie do 15 grudnia 2017 r.( decyduje kolejność zgłoszeń
  • Wpłata pozostałej kwoty, t.j.420 w terminie pomiędzy 27-31 marca 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...