1 2 3 4 5 6

GDAŃSK- miasto wolności- przełożony termin!

 GDAŃSK- miasto wolności

BIURO PODRÓŻY PROMED GORLICE

38-300 Gorlice, ul. Bardiowska 4,

tel. (18) 353-69-20, 353-57-72 , fax (18)353-69-09

 bp@promed.gorlice.pl

___________________________________________________________________________

                                                                                             

Kod imprezy:  PLWA-1-21                                                              Termin : 9-12.09.2021

                                                      GDAŃSK- miasto wolności

                                                    Impreza przełożona z 2020 roku

Dla nas, mieszkańców południowej Polski każdy wyjazd nad morze jest bardzo atrakcyjny.    A już do Trójmiasta szczególnie. Będziemy mieli okazję zwiedzić Gdańsk,  miasto-symbol wolności i Solidarności z bardzo ciekawym Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskim Centrum Solidarności, wziąć udział w równie atrakcyjnym rejsie statkiem na Hel oraz pospacerować po słynnym sopockim molo i Monciaku. Zaś w drodze powrotnej zwiedzimy monumentalny Zamek Krzyżacki w Malborku.

Program ramowy:

1.dzień (piątek) [ok.730 km]

Wyjazd : Gorlice- godz.5.00 (Przystanek Międzynarodowy Promed-u, zatoczka ul. Bardiowskiej), Tarnów- godz. 6.15 ( Plac przy Stacji Paliw BP, ul. Pułaskiego). Dalsza podróż przez Kielce i Piotrków Trybunalski i dalej autostradą A1 do Świecia- Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Zamku Krzyżackiego z zewnątrz (obecnie w remoncie), zbudowanego w strategicznym miejscu, w widłach Wdy i Wisły oraz pobliskiego Kościoła Farnego, gdzie m.in. kręcono sceny do serialu „Czterech pancernych i pies”.Wyjazd w dalszą podróż z dłuższą przerwą-możliwość spożycia ciepłego posiłku. Dojazd do miejsca pobytu w godzinach wieczornych. Nocleg.

2.dzień(sobota) [ok. 40 km]

Śniadanie. Dojazd do centrum Gdańska. Spotkanie z przewodniczką, która będzie nam towarzyszyć podczas całego programu zwiedzania. Zwiedzanie : Muzeum II Wojny Światowej, spacer nad Motławą, Stary Port z Żurawiem, Droga Królewska: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz, Dom Uphagena, Złota Brama; Bazylika Mariacka, Europejskie Centrum Solidarności, Sala BHP. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3.dzień (niedziela)[ok. 50 km]

Śniadanie. Dojazd do przystani w Gdańsku spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który będzie nas oprowadzał cały dzień. Rejs statkiem na Półwysep Hel ( trasa rejsu przez Port Gdański). Spacer do końca cypla Helu z fakultatywną możliwością zwiedzenia latarni morskiej lub fokarium oraz czas wolny na spacer, smażoną rybkę, itp. Rejs statkiem do Sopotu. Po przypłynięciu do Sopotu- zwiedzanie: najdłuższe w Europie Molo Sopockie, Krzywy Domek, ulica Bohaterów Monte Casino, Park Zdrojowy. Powrót do Gdańska na obiadokolację i nocleg.

4.dzień(poniedziałek) [ok. 750 km]

Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Malborka- zwiedzanie z przewodnikiem potężnego Zamku Krzyżackiego. Wyjazd w drogę powrotną. Przewidywany przyjazd do Gorlic w godzinach nocnych.                                                                                 

Cena wycieczki  : 870  zł/os

Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),
 • opieka pilota,
 • 3 x nocleg w hotelu 3*** w okolicy Gdańska, pokoje 2-os z łazienkami, na życzenie możliwy pokój 3-osobowy,
 • 3 x śniadanie „szwedzki stół”,
 • 2 x obiadokolacja serwowana 3-daniowa + woda niegazowana
 • wypożyczenie zestawów słuchawkowych „Tour Guide”,
 • ubezpieczenie NNW ( następstwa nieszczęśliwych wypadków)
 • podatek VAT

Wydatki uczestnika:

1) Opłaty wstępów wraz z usługą lokalnych przewodników 110 zł/os – emeryci, renciści, uczniowie (obowiązuje posiadanie dokumentu); 140 zł/os – pozostali uczestnicy.

Powyższe ceny obejmują bilety do Muzeum II WŚ, które musimy opłacić z wyprzedzeniem  ( płatne przy zapisie na wycieczkę).

2) Rejsy statkiem Gdańsk- Hel + Hel-Sopot – 100 zł/os

Ceny aktualne w m-cu 06/2021. W przypadku zmian cennika- obowiązuje cena aktualna w dniu zwiedzania.

Zapisy i wpłaty:

 • Zapisy wraz z zaliczką 260 zł/os + na wstęp do Muzeum II WŚ ( bilet grupowy normalny 23 zł/os, emeryci, renciści, uczniowie 16 zł/os) + 4 zł/os - obowiązująca od 1.01.2021 opłata składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Wpłata pozostałej kwoty, t.j. 610 w terminie od 9-14 sierpnia 2021 .

Ogólne informacje wymagane Ustawą z 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych:

 1. Minimalna ilość uczestników dla realizacji imprezy: 40
 2. Impreza nie jest dostępna dla osób o znacznie ograniczonej sprawności ruchowej .
 1. Pozostałe informacje wymagane Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawarte są w „ Ogólnych Warunkach Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży "Promed"     s-ka z o.o.  w Gorlicach”, a także w „Standardowym Formularzu Informacyjnym”, które udostępniane są Klientowi przed zawarciem umowy uczestnictwa i które opublikowane są również  na  naszej stronie internetowej promed.gorlice.pl , w menu „Kontakt”.

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...