1 2 3 4 5 6

Perełki Austrii

Perełki Austrii 

Kod imprezy:  AGWA-1-20                   Termin : 16-18.10.2020

 

                                             PEREŁKI AUSTRII 

                                                                               NOWOŚĆ!

Wycieczka w najpiękniejsze miejsca tego alpejskiego kraju. W programie przejazd wzdłuż Dunaju prześliczną Doliną Wachau, opactwo Benedyktynów w Melk oraz kraina jezior alpejskich z uroczymi miasteczkami Hallstadt, Gmunden i uzdrowiskiem Bad Ischl. Czyli cudowne krajobrazy, niesamowite widoki, ciekawe zabytki, wiele miejsc wpisanych na światową listę UNESCO- jednym słowem doskonały pomysł na krótki, majowy weekend.  

Program ramowy:

1.dzień

Wyjazd: autokar podstawiany z Rzeszowa ( na życzenie możliwość wyjazdu z przystanku przy dworcu ), następnie Krosno godz. 4.00 ( plac przed dworcem kolejowym), Jasło godz. 4.30 ( zatoka przy dworcu kolejowym), Gorlice godz.5.15 ( Przystanek Międzynarodowy PROMED, zatoka ul. Bardiowskiej), Tarnów godz.6.30( stacja paliw BP ul. Pułaskiego), Kraków godz. 7.45 ( stacja paliw Shell, ul. Stojałowskiego).Dalsza podróż przez Czechy do Austrii. Przejazd wzdłuż Dunaju ok. 35 km z Krems do Melk Doliną Wachau, która ze względu na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Melk zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, jednego z największych i najpiękniejszych zespołów klasztornych w Austrii, który także znalazł swoje zasłużone miejsce na liście UNESCO. Dojazd na kolację i nocleg w okolicy Gmunden.

2.dzień

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka w krainę jezior alpejskich. W programie przejazd nad jezioro Hallstättersee w Alpach Salzburskich, do Hallstatt, najpiękniej położonego miasta austriackiego, wpisanego na listę UNESCO,. Piękno tego miejsca tak zainspirowało Chińczyków, że w 2012 r. kosztem 940 mln dolarów zbudowali u siebie jego replikę. Program pobytu obejmie spacer uroczymi uliczkami przez całe miasteczko, „przyklejone” do zbocza górskiego tuż nad samym jeziorem, wizytę w Kaplicy Czaszek ze ślicznie usytuowanym cmentarzem, „obowiazkową” sesję fotograficzną na tarasie widokowym Welterbeblick oraz czas dla uczestników na Marktplatz z Pomnikiem Trójcy Świętej, na doskonałą kawę, lunch, zakup pamiątek itp. Krótki przejazd do Bad Ischl, znanego kurortu wypromowanego w poł. 19.wieku przez rodzinę cesarską- zwiedzanie Kaiservilli, ulubionej rezydencji Franciszka Józefa, w której poznał i zakochał się w pięknej Sissi. Czas wolny na spacer po uzdrowisku. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.    

3.dzień

Śniadanie w hotelu. Przejazd nad jezioro Traunsee do Gmunden, pięknie usytuowanego miasteczka na brzegu jeziora. Przejazd Strassenbahn Gmunden- historyczną linią tramwajową , uruchomioną w 1894 r., uważaną za jedną z najstromszych na świecie. Zwiedzanie osobliwego, bodajże jedynego na świecie Muzeum Sanitariatów z jedyną w swoim rodzaju kolekcją malowanych 300 klozetów, oglądanie słynnego Zamku na Wodzie. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do miejsc wsiadania- przyjazd  w godzinach nocnych. Uwaga: w drodze powrotnej, zaraz po przekroczeniu granicy polskiej podjedziemy pod najbliższą Komisję Wyborczą, aby umozliwić Uczestnikom oddanie głosu w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich ( chętni winni zaopatrzyć się przed wycieczką w odpowiednie zaświadczenia w swoim urzędzie miasta/gminy.)

Cena wycieczki : 960 zł/os

Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),

 • opieka licencjonowanego pilota, udzielającego objaśnień

 • 2 x nocleg w hotelu *** w okolicy Gmunden , pokoje 2-os z łazienkami,

 • 2 x śniadanie „szwedzki stół”

 • 2 x obiadokolacja 3-daniowa serwowana (napoje na zamówienie, płatne u kelnera)

 • pakiet ubezpieczeniowy AXA: KL+NNW+ bagaż, z uwzględnieniem chorób przewlekłych

 • podatek VAT

Wydatki uczestnika:

  • Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 zł/os, płatna przy zapisie na wycieczkę
  • Opłaty wstępów ( Opactwo Benedyktynów Melk, Kaiservilla Bad Ischl, Muzeum Sanitariatów i przejazd historycznym tramwajem w Gmunden)- razem ok. 40 EUR/os  

Zapisy i wpłaty:

  • zapisy wraz z zaliczką 280 zł/os +10 zł składka na TFG, przyjmujemy w terminie     do 29 lutego 2020 ( decyduje kolejność zgłoszeń)
  • Wpłata pozostałej kwoty, t.j 680 zł/os. w terminie od  22 do 30 kwietnia 2020

Ogólne informacje wymagane Ustawą z 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych:

1.Minimalna ilość uczestników dla realizacji imprezy: 40 

2.Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. .

Pozostałe informacje wymagane Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawarte są w „ Ogólnych Warunkach Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży  "Promed"     s-ka z o.o.  w Gorlicach”, a także w „Standardowym Formularzu Informacyjnym”, które udostępniane są Klientowi przed zawarciem umowy uczestnictwa i które opublikowane są również  na  naszej stronie internetowej www.promed.gorlice.pl , w menu „Kontakt”.

 

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...