1 2 3 4 5 6

Z biegiem Dunaju

Z biegiem Dunaju

Kod imprezy:  ADWA-1-21                                                                Termin : 23-26.09.2021   

 

Z BIEGIEM DUNAJU

NOWOŚĆ!

Bardzo atrakcyjna wycieczka do mniej znanych Polakom regionów. Cały pobyt w jednym, sprawdzonym hotelu 4**** w Czechach na pograniczu Austrii i Niemiec, skąd odbędziemy dwie całodzienne wycieczki. Jedną do Linzu ze zwiedzaniem starówki i wyjazdem tramwajem górskim na wzgórze widokowe oraz z wizytą w cysterskim klasztorze w Wilhering, urzekającą perłą europejskiego baroku. Celem drugiej wycieczki będzie Pasawa, gdzie zobaczymy fantastyczne miejsce połączenia trzech rzek, każdej o innym kolorze oraz będziemy mieli okazję odbyć tam rejs statkiem, wybierzemy się  także na spacer ze zwiedzaniem pięknej starówki oraz odwiedzimy imponujące muzeum szkła. Natomiast w drodze dojazdowej, a także powrotnej poznamy dwa mało nam znane czeskie miasta Południowych Czech: uroczo położony nad jeziorem Jidrichov Hradec  z największą na świecie ruchomą szopką oraz Nove Hrady z pięknym zamkiem.

Program ramowy:

1.dzień [ ok.680 km]

Wyjazd: Gorlice godz.6.00 ( Przystanek Międzynarodowy PROMED, zatoka ul. Bardiowskiej), Tarnów godz.7.15 ( stacja paliw BP ul. Pułaskiego), Kraków godz. 8.30            ( stacja paliw Shell, ul. Stojałowskiego). Dalsza podróż autostradą do Czech i przejazd do Jindrichov Hradec- uroczo położonego miasteczka nad rzeką, która rozlewa się tam w jezioro. Spacer ze zwiedzaniem bardzo ciekawej starówki oraz wizyta w muzeum miasta, gdzie zobaczymy największą na świecie ruchomą szopkę z 1368-ma figurkami. Dojazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicy Czeskich Budziejowic, który będzie naszą bazą pobytową do końca wycieczki.

2.dzień [ok. 270 km]

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka  do Pasawy (Passau) w Bawarii. Wejście na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać fascynujące miejsce, gdzie łączą się 3 rzeki: Dunaj, Inn oraz Ilz, a każda z nich ma inny kolor. Odbędziemy też rejs statkiem w tym niezwykłym miejscu. W programie dnia będzie jeszcze spacer ze zwiedzaniem pięknej starówki oraz zwiedzanie indywidualne Glasmuzeum, gdzie w 35 salach można podziwiać zgromadzone tam 20 tys. wyrobów ze szkła, kolekcja zawiera głównie przedmioty wytworzone w 18 i 19 wieku z cennym zbiorem słynnego czeskiego szkła z tamtej epoki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3.dzień [ ok.230 km]

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka do Linzu, stolicy landu Dolnej Austrii, położonego nad Dunajem. Miasta nowoczesnego, a jednocześnie pełnego tradycji historycznych. W programie najpierw przejazd do Wilhering ( ok. 6 km od Linzu), gdzie zwiedzimy cysterski klasztor, urzekającą perłę europejskiego rokoko. Powrót do Linzu i atrakcyjny wyjazd , funkcjonującym od przeszło 100 lat tramwajem górskim na Postlingberg, widokowe wzgórze górujące nad miastem z barokowym kościołem klasztornym i i kolejką w grocie, „zamieszkałej” przez krasnoludki. Zjazd powrotny na główny plac starówki, spacer ze zwiedzaniem oraz czas wolny na zakupy i degustację słynnego tortu Sachera.

 4.dzień [ok. 680 km]

Sniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Nove Hrady- Zwiedzanie zamku, przejazd do pobliskiego parku- spacer z widokiem na prywatny zamek Cuknstein do Stropnickiego Wodospadu. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Gorlic w póżnych godzinach wieczornych.

Cena wycieczki  : 1.110  zł/os

Cena zawiera :

  • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),
  • opieka licencjonowanego pilota,
  • 3 x nocleg w hotelu 4**** w Czechach , pokoje 2-os z łazienkami,
  • 3 x śniadanie „szwedzki stół”
  • 3 x obiadokolacja 3-daniowa, napoje na zamówienie za dodatkową opłatą
  • pakiet ubezpieczeniowy EUROPA Basic (KL+NW+NWW) , obejmuje choroby przewlekłe i COVID-19
  • wypożyczenie na 4 dni zestawów słuchawkowych Tour Guide
  • podatek VAT

Wydatki uczestnika na miejscu:

Opłaty wstępów oraz rejsu statkiem : 40 EUR + 200 CZK

Uwaga: wycena opłat wstępów i rejsu oparta jest na cenach z 2020 r.i może ulec zmianie.

Zapisy i wpłaty:

  • Zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 330 zł + 4 zł/os - obowiązująca od 1.01.2021 opłata składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  • Wpłata pozostałej kwoty, t.j 780. w terminie od 24 do 31 sierpnia 2021                            

Ogólne informacje wymagane Ustawą z 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych:   

1.Minimalna ilość uczestników dla realizacji imprezy: 40

2.Impreza nie jest dostępna dla osób o ograniczonej w dużym stopniu sprawności ruchowej .

3.Wymagany dokument podróży: ważny dowód osobisty lub paszport oraz Unijny Certyfikat COVID.

4.Pozostałe informacje wymagane Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawarte są w „ Ogólnych Warunkach Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży "Promed"     s-ka z o.o.  w Gorlicach”, a także w „Standardowym Formularzu Informacyjnym”, które udostępniane są Klientowi przed zawarciem umowy uczestnictwa i które opublikowane są również  na  naszej stronie internetowej promed.gorlice.pl , w menu „Kontakt”.

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...