1 2 3 4 5 6

Podlaski przełom Bugu

Podlaski przełom Bugu

Kod imprezy:  PLWA-3-21                                                             Termin : 8-10.10.2021

 

PODLASKI PRZEŁOM BUGU

 

Cykliczna wycieczka jesienna ze zwiedzaniem i uroczystą kolacją z zabawą. Tym razem w czarownej krainie Podlasia, w południowej jego części obejmującej dorzecze Bugu. W programie zwiedzanie Drohiczyna i Mielnika, skąd będziemy podziwiać wspaniałą panoramę Bugu, urocza cerkiewka w Koterce na granicy białoruskiej, słynne sanktuarium prawosławne w Grabarce, kasztelik „Korona Podlasia”( nowa atrakcja) oraz „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Będzie także okazja do poznania smaków kuchni regionalnej, w tym reprezentacyjnych dla regionu  „zagub drohiczyńskich”. W drodze dojazdowej będziemy zwiedzać Starówkę Lublina wraz z zamkiem. Pobyt jest już zarezerwowany w sprawdzonym przez nas hotelu 3*** w okolicy Drohiczyna.

 Program ramowy:

1.dzień [ok. 460 km]

Wyjazd: Gorlice, godz. 7.30 ( Przystanek Międzynarodowy Promed, ul. Bardiowska), Jasło, godz. 8.15 (Zatoka przystankowa przy dworcu kolejowym, ul. Metzgera). Przejazd do Lublina, przed miastem dłuższa przerwa z możliwością spożycia obiadu w zajeżdzie „Bida”.Dojazd do centrum Lublina- zwiedzanie z przewodnikiem starówki miasta: Zamek wraz ze słynną Kaplicą Trójcy Świętej, Brama Grodzka, Bazylika Ojców Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Drohiczyna.

2.dzień  [ok.150 km]

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Podlasiu z lokalnym przewodnikiem. W programie: kasztelik „Korona Podlasia”, dzieło z kamienia wykonane przez jednego człowieka, Mielnik z punktami widokowymi na Kopalnię Kredy oraz ze wzgórza zamkowego na przełom Bugu, urocza cerkiew w Koterce na granicy białoruskiej, sanktuarium prawosławne z Górą Krzyży i Cudownym Żródełkiem w Grabarce oraz „Ziołowy Zakątek”w Korycinach, żywy skansen wsi podlaskiej ze sklepami lokalnych wyrobów ( miody, zioła, mąki, przetwory itp.) oraz ze znanym zakładem „Dary Natury”,jest tam też Karczma regionalna. Powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Uroczysta kolacja z zabawą prowadzoną przez DJ-a.

3.dzień [ok. 440 km]

Sniadanie. Wykwaterowanie. Dojazd do pobliskiego Drohiczyna- spacer  na Górę Zamkową z piękną panoramą na rozlewisko Bugu, zwiedzanie b.ciekawego Muzeum Diecezjalnego oraz nowopowstałego muzeum w Centrum Kajakarstwa. W godzinach południowych możliwość organizacji obiadu z regionalnym, reprezentacyjnym daniem „ Drohickie Zaguby” (fakultatywnie za opłatą). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Gorlic w póżnych godzinach wieczornych.

Cena wycieczki  : 695 zł/os

Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),
 • opieka licencjonowanego pilota,
 • 2 x nocleg w hotelu *** w ok. Drohiczyna , pokoje 2-os z łazienkami,
 • 2 x śniadanie „szwedzki stół”
 • 1 x obiadokolacja 3-daniowa
 • zabawa prowadzona przez DJ-a do godz. 1.00
 • 1x uroczysta kolacja, w menu zupa, danie mięsne z dodatkami, 6 rodzajów przystawek, 2 rodzaje sałatek, barszczyk z pasztecikiem, pieczywo, bufet z kawą , herbatą, napojami zimnymi i ciastami. Alkohol można przynieść własny.
 • ubezpieczenie NNW ( następstwa nieszczęśliwych wypadków)
 • wypożyczenie na 3 dni zestawów słuchawkowych Tour Guide
 • podatek VAT

Wydatki uczestnika:

Opłaty wstępów oraz usług lokalnych przewodników, bilety grupowe:  60 zł/os

Uwaga: wycena opłat wstępów  oparta jest na cenach z 2020 r. i może ulec zmianie.

Suplement cenowy ( na życzenie)

Obiad z daniem regionalnym „Drohickie zaguby” z surówkami, zupa, kompot ok.30 zł

Zapisy i wpłaty:

 • Zapisy wraz z zaliczką 200 zł/os + 4 zł/os - obowiązująca od 1.01.2021 opłata składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.                 ( decyduje kolejność zgłoszeń)
 • Wpłata pozostałej kwoty, t.j 495. w terminie od 9 do 15 września 2021.

Ogólne informacje wymagane Ustawą z 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych:

 1. Minimalna ilość uczestników dla realizacji imprezy: 40
 2. Impreza nie jest dostępna dla osób o ograniczonej w znacznym stopniu sprawności ruchowej .
 1. Pozostałe informacje wymagane Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawarte są w „ Ogólnych Warunkach Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży "Promed"     s-ka z o.o.  w Gorlicach”, a także w „Standardowym Formularzu Informacyjnym”, które udostępniane są Klientowi przed zawarciem umowy uczestnictwa i które opublikowane są również  na  naszej stronie internetowej promed.gorlice.pl , w menu „Kontakt”.

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...