1 2 3 4 5 6

Dni otwartych winiarni na Słowacji

Dni otwartych winiarni na Słowacji

Kod imprezy: SKWA-1-21                                                      Termin : 19-21.11.2021

  

DNI OTWARTYCH WINIARNI NA SŁOWACJI

HIT WYCIECZKOWY 2021!

To  święto wina odbywa się już od kilkunastu lat na Słowacji w regionie Małych Karpat w okolicy Bratysławy i ściąga rzesze turystów z całej Europy. Uczestnicy w ramach wykupionego pakietu uczestnika mogą degustować do woli, bez ograniczeń świetne wina regionalne aż w 170 piwnicach! Wszystko to w wesołej , folklorystycznej atmosferze z muzyką i przekąskami. Udział w tym atrakcyjnym wydarzeniu postanowiliśmy połączyć ze zwiedzaniem Bratysławy oraz jednego z najładniejszych zamków słowackich „Czerwony Kamień”, a na szlaku winnym odwiedzimy Modrą, centrum winiarstwa Małych Karpat z 27 winiarniami oraz Sv.Jur, piękne miasteczko uznane jako rezerwat zabytkowy, także z licznymi piwnicami winnymi. Radzimy jak najszybszy zapis ze względu na ograniczoną ilość miejscówek. 

Program ramowy:

1.dzień

Wyjazd: Krosno , godz. 5.00 ( Plac przed dworcem kolejowym) ,Gorlice godz.6.00 ( Przystanek Międzynarodowy PROMED, zatoka ul. Bardiowskiej), Nowy Sącz, godz. 6.45 ( plac przed Zespołem Szkół Samochodowych, ul. Reytana 18). Przejazd na Słowację do Modrej, jednego z najstarszych słowackich miast winiarskich, znanego także z wyrobów ceramicznych. Przyjazd w godzinach wczesno popołudniowych, pobranie pakietów uczestnika Dni Otwartych Winiarni, czas wolny na degustację win dostępnych w 27 winiarniach przy jednej ulicy. Wczesnym wieczorem przejazd do Bratysławy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2.dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum Bratysławy- zwiedzanie, w programie:

 • Wzgórze Zamkowe z monumentalnym zamkiem (z zewnątrz) oraz przepiękną panoramą miasta (Stare Miasto, Dzielnica Petrżalka, Dunaj z przerzuconym nad nim Nowym Mostem)
 • Zejście ze wzgórza malowniczymi uliczkami podzamkowej dzielnicy
 • Katedra św. Macieja – najważniejszy kościół miasta, odbywały się w nim koronacje Habsburgów jako władców węgierskiech     
 • Pomnik Ofiar Holocaustu w miejscu dawnej dzielnicy żydowskiej
 • Brama Michalska – jedyna zachowana dawna brama miejska
 • Hlavne Namestie z Fontanną Rolanda, ratuszem i Kościołem Zbawiciela
 • Pałac Prymasowski – miejsce podpisania z Napoleonem Pokoju Pressburskiego po zakończonej klęską habsburskiej Austrii bitwie pod Austerlitz
 • Plac Hvezdosława z Operą Państwowa, Redutą i Pomnikiem Pavla Orsagha „Hvezdosłava” zwanego często słowackim Mickiewiczem.  

Czas wolny na posiłek. Przejazd do Sv. Jura- zabytkowego miasteczka, jednego ze słowackich rezerwatów zabytków a jednocześnie jednego z głównych osrodków winiarstwa w Małych Karpatach. Spacer po zabytkowej części Miasta. Degustacja win w ramach Dni Otwartych Winiarni . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.                                                                                                                                                                                                                                                               

3.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do zamku Czerwony Kamień-zwiedzanie jednego z najładniej zachowanych zamków na Słowacji. Wyjazd w drogę powrotną do kraju, po drodze dłuższy postój z możliwością spożycia posiłku. Powrót do Nowego Sącza i Gorlic w póżnych godzinach wieczornych.

Cena wycieczki  : 680 zł/os 

Cena zawiera :

 • przejazdy komfortowym autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, wideo, barek z ciepłymi zimnymi napojami za odpłatnością u kierowcy),
 • opieka licencjonowanego pilota,
 • 2 x nocleg w hotelu *** w Bratysławie , pokoje 2-os z łazienkami, na życzenie możliwe także pokoje 3-osobowe
 • 2 x śniadanie
 • 2 x obiadokolacja 3-daniowa ( zupa, danie główne, ciasto, herbata)
 • pakiet ubezpieczeniowy EUROPA Basic (KL+NW+NWW) , obejmuje choroby przewlekłe i COVID-19
 • wypożyczenie na 3 dni zestawów słuchawkowych Tour Guide
 • podatek VAT

Wydatki uczestnika:

 1. Pakiet uczestnika Dni Otwartych Winiarni ( dedykowany pamiątkowy kieliszek do degustacji win, woreczek na kieliszek do zawieszenia na szyi, paszport na pieczątki pamiątkowe z winnic, plan winnic z opisem oraz talon o wartości 25 EUR na zakup dowolnych win. Cena pakietu: 50 EUR/os ( płatne przy zapisie na wycieczkę w PLN po kursie dnia).
 2. Biletu wstępu do zwiedzanych obiektów- 10 EUR/os (płatne na miejscu)

Zapisy i wpłaty:

 • Zapisy przyjmujemy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł/os + 50 EUR na pakiet uczestnika Dni Otwartych Piwnic ( w PLN po przeliczeniu wg kursu sprzedaży EUR w Banku PKO SA w dniu wpłaty) + 4 zł/os - obowiązująca od 1.01.2021 opłata składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 • Wpłata pozostałej kwoty, t.j. 480 zł w terminie od 19 do 25 pażdziernika 2021

Ogólne informacje wymagane Ustawą z 24 listopada 2017 o imprezach turystycznych:

           1.Minimalna ilość uczestników dla realizacji imprezy: 40

            2.Impreza nie jest dostępna dla osób o ograniczonej w dużym stopniu sprawności ruchowej .

            3.Wymagany dokument podróży: ważny dowód osobisty lub paszport oraz Unijny Certyfikat COVID.

            4..Pozostałe informacje wymagane Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawarte są w „ Ogólnych Warunkach        Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży "Promed"     s-ka z o.o.  w Gorlicach”, a także w „Standardowym Formularzu Informacyjnym”, które udostępniane są Klientowi przed zawarciem umowy uczestnictwa i które opublikowane są również  na  naszej stronie internetowej promed.gorlice.pl , w menu „Kontakt”.

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...