1 2 3 4 5 6

Aktualności

WAŻNA INFORMACJA

01.06.2021

Uprzejmie informujemy, że można już pobierać ze swojego Internetowego Konta Pacjenta lub w swojej przychodni zdrowia, Unijny Certyfikat COVID. Jest to urzędowe potwierdzenie odbytego szczepienia lub posiadania potwierdzonego statusu ozdrowieńca lub też negatywnego wyniku testu PCR.

Od 1 lipca b.r. przez rok czasu, czyli do 30 czerwca 2022 r. Unijny Certyfikat COVID jest dokumentem wymaganym w podróży do wszystkich krajów UE, niezależnie od jej charakteru !

Jego ważność dla posiadacza określona jest następująco:

  • 1 rok od daty pełnego zaszczepienia,
  • 180 dni od daty negatywnego testu po kwarantannie ozdrowieńca,
  • 48 godzin od negatywnego testu PCR.

Informujemy o tym Państwa, Uczestników naszych wycieczek za granicę, z odpowiednim wyprzedzeniem, tak by można było skorzystać z powszechnego już dostępu do szczepień, względnie    ( o ile nie posiadamy aktualnego statusu ozdrowieńca, bądż nie chcemy lub nie możemy szczepić się)- wykonać test PCR , do 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pragniemy nadmienić, że brak posiadania Unijnego Certyfikatu COVID, który stanowi wymóg dla podróżnego niezależny od organizatora, podobnie, jak np. paszport, wiza itp.-  zgodnie z obowiązującym prawem nie może być podstawą do bezkosztowej rezygnacji z imprezy turystycznej, gdy warunki pozwalają na jej realizację. Natomiast, gdy impreza zostanie odwołana przez organizatora z powodu braku warunków do jej realizacji, Uczestnikowi przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty w poczet tej imprezy.

 

28.04.2021

Po dzisiejszej konferencji ministerialnej wiemy, że:
- od 4 maja czynne muzea i obiekty kultury
- od 8-go czynne hotele ( na razie na 50%)
- od 15-go na zewnątrz przebywamy bez maseczek, czynna
gastronomia na zewnątrz
- od 29-go czynna gastronomia wewnątrz lokali.
Czy jesteście gotowi na wycieczki? Bo my tak, autokary przygotowane do jazdy z zachowaniem wymaganego reżimu, piloci zaszczepieni. Czekamy jeszcze na szczegóły rozporządzenia i finalne uzgodnienia z kontrahentami i RUSZAMY, o czym Zainteresowanych powiadomimy osobno.

Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst

24.04.2021

Coraz więcej krajów znosi stopniowo obostrzenia pandemiczne, ale zamierza uzależniać dostęp do wybranych miejsc od posiadania świadectwa pełnego szczepienia. Także UE zapowiada wprowadzenie paszportów szczepionkowych od 15 czerwca b.r. Co to oznacza dla nas, organizatorów? Z pewnością gotowość do startu planowanych wycieczek. A dla Państwa, naszych Klientów istotne zalecenie: szczepcie się!

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...